Jak przygotować się do sesji noworodkowej ? Sesja noworodkowa to zazwyczaj pierwsze wyjście maluszka z domu, wiąże się z tym wiele emocji oraz pojawia się wiele pytań. Dlatego w tym miejscu znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje oraz wskazówki jak przygotować się do takiej sesji.

Najważniejszą rzeczą jest to abyście do takiej sesji przygotowali się wcześniej, to oszczędzi Wam sporo stresu tuż przed sesją. Ważne jest abyście czuli się komfortowo i mieli pozytywne nastawienie, lata pracy z noworodkami udowodniły mi, że spokojny rodzic to spokojny maluszek.

Pamiętaj, że ta sesja odbywa się bez pośpiechu. Jest czas na karmienie, przewijanie i usypianie. Czas sesji jest dostosowany do Twojego dziecka. Taka sesja może potrwać nawet do 4 godzin (zazwyczaj ok 2 godziny) dlatego nie planuj niczego zaraz po sesji.

Wszystkie potrzebne rekwizyty do sesji (ubranka, owijki, łóżeczka, misy) znajdują się w studio i tylko z nich korzystam (rekwizyty te są sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa – owijki są elastyczne, ubranka również, a łóżeczka i inne rekwizyty w których umieszczam noworodki są wytrzymałe i mają odpowiednie rozmiary). Jeśli zależy Wam by na zdjęciach był utrwalony jakiś Wasz prywatny rekwizyt (np. ubranko, które wykonała babcia) to oczywiście jest taka możliwość tylko dajcie proszę mi wcześniej znać.

W dniu sesji nie nawilżaj skóry noworodka żadną oliwką, kremem itp. – nawilż odpowiednio skórę dziecka dzień wcześniej.

Sesja odbywa się w moim specjalnie przygotowanym do sesji noworodkowej studiu w Świekatowie – dbam o odpowiednią temperaturę pomieszczenia oraz o komfort rodziców. Częstuję ciepłym napojem oraz słodką przekąską. Na miejscu jest toaleta oraz miejsce parkingowe pod samym studiem.

W studiu jest bardzo ciepło, w tle lecą szumy ułatwiające maluszkom zasnąć – całkiem możliwe, że to wy zaśniecie pierwsi 😉 co jest dla mnie całkowicie normalną sytuacją podczas sesji noworodkowych, więc nie krępujcie się i korzystajcie 😉

Lista rzeczy do spakowania dla dziecka:

– zapas mleka modyfikowanego jeśli dziecko jest karmione butelką, jeśli karmisz piersią i masz możliwość to możesz zabrać również zapas odciągniętego pokarmu – będę mogła wtedy kompletnie zająć się Twoim maleństwem, a Ty będziesz miała chwilę na odpoczynek 😉

– pieluszki tetrowe (minimum 2szt)

– pampersy na zmianę

– smoczek (polecam model Aventa 0-1msc jest lekki i noworodki dobrze sobie z nim radzą).

Ważne! Nawet jeśli Wasz maluszek nie do końca potrafi ssać smoczek to proszę zabierzcie go ze sobą. Jeśli nie używacie smoczka, ale podczas sesji wyrazicie zgodę na jego użycie (w razie potrzeby) to są w studio nowe jednorazowe smoczki, bezpieczne, sterylnie zapakowane.

 Smoczki te nie zaburzają odruchu ssania, są wykorzystywane w szpitalach m.in. do nauki ssania dla wcześniaków. Pomagają w przebiegu sesji, by maluch nie wybudzał się między aranżacjami. Jeśli rodzice nie chcą korzystać ze smoczka, zapewniam, że po chwilowym jego użyciu na sesji dziecko nie nauczy się smoczka, na tyle by nie móc z niego zrezygnować po sesji.

– kocyk (do przykrywania dziecka pomiędzy stylizacjami i podczas karmienia i usypiania)

– chusteczki nawilżające

– krem/maść do pupy,

– ubranka na zmianę dla malucha – gdyby ubrudziło się ubranko, w którym przyjechaliście na sesję

– potrzebne leki np. na kolki, jeśli maluch takie przyjmuje np. espumisan

Lista rzeczy do spakowania dla rodziców:

Jak już wspominałam podczas sesji ważny jest Wasz komfort więc do studia ubierzcie wygodne i lekkie ubrania -w studiu podczas sesji noworodkowej jest bardzo ciepło. Najlepiej ubierz coś wygodnego do karmienia, a na czas zdjęć przebierzesz się w przygotowane stylizacje.

– czyste/zmienne obuwie (mogą to być laczki/kapcie/skarpetki-tak aby było wygodnie)

– stylizacje do zdjęć rodzinnych – ujęcia noworodkowe wykonuję od pasa w górę, więc najważniejsza jest górna część stylizacji (ale linia pasa może być widoczna).

dla mamy może to być bluzka, sukienka, t-shirt, dla taty koszula, t-shirt, bluzka, koszulka polo

Ważne żeby odpowiednio dobrać stylizacje  (spójność) czyli np. jeśli mama sukienka to tata koszula lub polo, bo zwykły T-shirt będzie słabo prezentował się przy sukience. Zdaję sobie sprawę, że sylwetka mamy zmienia się po porodzie, dlatego jeśli nie znajdziesz nic w swojej garderobie to możesz skorzystać z tej studyjnej.

Aby efekt zdjęć był zadowalający ubrania powinny być w  podobnej tonacji, bez napisów, intensywnych wzorów.

Do zdjęć na ciemnym tle: najlepiej czarne lub brązowe ewentualnie granatowe, ciemnoszare, a  do zdjęć na jasnym tle: jasne, beżowe, białe, kremowe, pudrowe kolory, delikatne odcienie brązu.

Klasyczne stylizacje i delikatne kolory będą zawsze w modzie – więc za kilka lat  te zdjęcia będą nadal robiły wrażenie, bo Wasze stylizacje będą cały czas „na czasie”.

Dłonie

– pamiętaj o zadbanych dłoniach – podczas sesji noworodkowej dłonie są bardzo widoczne i niezwykle ważne (u każdego członka rodziny 😉 ). Jeśli noworodek ma starsze rodzeństwo to proszę wstrzymajcie się kilka dni przed sesją na robienie im zmywalnych tatuaży 😉 a w dniu sesji lepiej nie dawajcie im do zabawy pisaków 😉

Makijaż

Iistnieje możliwość wykonania profesjonalnego makijażu (opcja dodatkowo płatna, wymaga zgrania terminów), jeśli wolisz zająć się tym sama to postaraj się o delikatny makijaż, podkreślający oko i kości policzkowe – polecam wykonać go nawet jeśli nie lubisz i na co dzień się nie malujesz. Koniecznie zabierz pomadkę/błyszczyk do ust – nawilżone usta robią ogromną różnicę na twarzy,

tatusiów proszę o zadbany zarost – Wasze maleństwo będzie przytulone do Waszych policzków

Lista rzeczy do spakowania dla rodzeństwa:

– strój rodzeństwa należy dobrać do stylizacji mamy i taty czyli wersja jasna i ciemna bez napisów i bez wzorów

– dla dzieci do 7 roku życia polecam zabrać jakiś ulubione zabawki, przekąski i również proszę pamiętać, że w studio jest ciepło także najlepiej ubrać dziecko na tzw. cebulkę.

Na sesji najpierw wykonujemy ujęcia rodzinne (całej rodziny, z mamą, z tatą, z rodzeństwem). Często ze względu na czas sesji rodzeństwo (szczególnie w wieku do 4 lat) może już się niecierpliwić lub nudzić, dlatego kiedy mamy już komplet ujęć rodzinnych to tata z rodzeństwem maluszka będzie mógł opuścić studio  – a my będziemy dalej wykonywać sesję samego noworodka.

WAŻNE!

 Zanim zdecydujecie się na sesję, proszę o zapoznanie się z moim stylem i obróbką graficzną, którą stosuję. Delikatnie poprawiam kolory skóry (wyrównanie), usunięciu zmian na buźce dziecka, np. potówek, suchej skóry, trądziku, zaczerwienienia. Reszta ciała jest tylko delikatnie wygładzona. Usunięcie drobnych niedoskonałości na skórze rodziców. Nie wykonuję fotomontażu, czyli zmiany tła lub wklejenia malucha na inne zdjęcie, czy też dorobienia makijażu.

Proszę o wyciszenie telefonów podczas sesji (chyba, że czekacie na ważną wiadomość). Już nie mogę doczekać się spotkania z Wami! Do zobaczenia.